Морковите - преглед

Морковите - преглед

Морковите - преглед

Blog Article

Доказано е също така, че бета-каротинът предпазва от дегенерация на макулата и сенилни катаракта.

Морковът има хилядолетно благородно потекло – отглеждането му като култура е започнало в Централна Азия и Близкия Изток. По-интересен факт е не толкова родното му място, колкото цветовете, с които е бил оцветен.

В кухнята листата от моркови могат да се използват по много начини, подобно на други зеленолистни зеленчуци като магданоз или кориандър. Техният леко горчив и землист вкус може да придаде дълбочина на различни ястия. Могат да се използват сурови в салати, да се смесват в смутита или като гарнитура за супи и яхнии.

Ако статията ви е била полезна ще се радваме да я споделите!

Предишна публикация Артрит - видове, симптоми и лечение Следваща публикация Интоксикация на организма - видове, симптоми и лечение Подобно четиво...

Полезна статия на тема сок от морковите моркови може да намерите тук.

В медицината за лечебни цели приложение намират най-вече семената и корените на зеленчука. От семената се извлича каротин, етерично масло, спиртът чераниол, флавоноиди и още вещества с противомикробно и противораково действие.

В традиционно приготвяните зимни туршии морковите заемат почетно място.

Целина е пресечена Паскал: най-добрите сортове само избелваща целина, Танго, Малахит, Юта, Атлант, Златен и отзиви за тях

Пюре от моркови: Варете морковите, докато омекнат, след което ги пасирайте до гладко пюре. Това може да се използва като гарнитура за редица ястия.

Високодобивен средно ран сорт. Съхраняемостта на кореноплодите е много добра.

Морковете почистват зъбите и устата си. Те отстраняват плаки и частици от храна, като четки за зъби или паста за зъби. Морковите стимулират венците и задействат много слюнки, които, алкално, балансират киселинно образуващите бактерии, образуващи кухини.

 Морковите са добри за заешки зъби и нямат изкуствена захар, но дори прекалено много естествени захари могат да причинят храносмилателни проблеми и диабет.

За справка. Колкото по-интензивен е цветът на кореновата култура, толкова по-високо е съдържанието на хранителни вещества в нея.

Report this page